انتخابات(5)

وزیر کشور دوران اصلاحات گفت: افرادی که خواهان ورود به مجلس نهم هستند، بایستی بدانند که رقابت را با دشمنی و عداوت همسو نکنند و تنها برنامه های خود را در چارچوب قانون اساسی مطرح کنند.

عبدالواحد موسوی‌لاری، وزیر کشور دوران اصلاحات در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، در خصوص تشکل های موسوم به اصلاح طلب که در آستانه انتخابات مجلس نهم تشکیل شده اند، اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: نسبت به ماهیت، برنامه ها و اهداف این تشکل ها، هیچ گونه اطلاعات مشخصی ندارم، لذا در این خصوص اظهار نظر نمی کنم.

وی در خصوص حضور مردم در انتخابات آینده، گفت: برگزاری انتخابات مجلس با انتخابات ریاست جمهوری بسیار متفاوت است، از این رو به طور حتم در انتخابات آینده در شهرها و مناطقی که جریانات و تشکل های سیاسی دامنه فعالیت هایشان گسترده است و لیست های متعددی ارائه می شود، میزان مشارکت مردم کم خواهد بود.

موسوی لاری خاطر نشان کرد: در شهرها و روستاهای کوچک، مردم تحت تاثیر ویژگی‌های قومی، مذهبی و گرایشات خاص به برخی از افراد به طور قطع در انتخابات حضور باشکوهی را خواهند داشت و نماینده مورد نظر خود را انتخاب می کنند.

وزیر کشور دوران اصلاحات در ادامه ابراز داشت: رعایت اصول و اخلاق انتخاباتی از سوی نامزدهای متقاضی ورود به مجلس نهم بسیار مهم است. افرادی که خواهان ورود به مجلس نهم هستند، بایستی بدانند که رقابت را با دشمنی و عداوت همسو نکنند و تنها برنامه های خود را در چارچوب قانون اساسی مطرح کنند.
http://www.tabnak.ir/fa/news/
/ 0 نظر / 4 بازدید