سوال ازرئیس جمهور!!!

احمدی نژاد نیمه دوم اسفندماه به صحن علنی مجلس می آید
باهنر: رئیس جمهور نمی‌تواند در جلسه طرح سؤال شرکت نکند
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با استناد به قانون اساسی و آیین نامه داخلی مجلس طرح سؤال از رئیس جمهور را از جمله اختیارات نمایندگان مجلس خواند و گفت: رئیس جمهور نمی‌تواند در جلسه طرح سؤال حضور پیدا نکند.

محمدرضا باهنر در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت با بیان این که هیات رئیسه مجلس طرح سؤال از رئیس جمهور را اعلام وصول کرد، گفت: ظرف یک ماه رئیس جمهور موظف است در نشست علنی نهاد قانونگذاری حضور پیدا کند و به محورهای سوال پاسخ دهد.

نماینده مردم تهران٬ ری٬ اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی افزود: طبق مفاد آیین نامه داخلی مجلس چون طراحان سؤال از رئیس جمهور هیچ کدام منصرف نشدند هیات رئیسه مکلف به اعلام وصول این طرح شد از این رو نیمه دوم اسفندماه با هماهنگی قبلی رئیس جمهور به صحن علنی مجلس می آید.

وی ادامه داد: رئیس جمهورنمی تواند در جلسه طرح سؤال حضور پیدا نکند و ایشان حتمأ به نشست علنی مجلس شورای اسلامی در روز مقرر می‌آیند و مشکلی در این باره نیست چون ایشان آمادگی دارد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی درباره آثار مثبت طرح سؤال از رئیس جمهور یادآور شد: در هر صورت طرح سوال از رئیس جمهور جزء اختیارات نمایندگان براساس قانون اساسی و آیین نامه داخلی مجلس است؛ که البته این مساله برای نخستین بار در نظام جمهوری اسلامی ایران انجام می شود اما این اتفاق می تواند خیلی از مسائل را روشن کند.

نامه سؤال از رئیس جمهور برای وی ارسال می‌شود

نایب رئیس مجلس همچنین در نشست علنی امروز (سه شنبه ۱۸ بهمن ماه)‌ با تأکید بر اصرار نمایندگان بر طرح سؤال از رئیس جمهور، گفت: ‌طبق ماده ۱۹۶ آئین‌نامه، نامه را برای رئیس جمهور ارسال کرده و وی یک ماه فرصت دارد تا برای پاسخ در مجلس حاضر شود.

محمدرضا باهنر‌با بیان اینکه موضوع طرح سؤال از رئیس جمهور مدت‌ها در سطح مجلس و رسانه‌ها مطرح بود ،افزود: ما همواره اعلام کرده‌ایم  بدون اینکه موضعی داشته باشیم موظف به رعایت اصول قانون اساسی و آئین‌نامه داخلی مجلس هستیم بر همین اساس بالأخره سؤال از رئیس جمهور طبق ماده ۱۹۶ آئین‌نامه داخلی مجلس وصول و به کمیسیون‌ها ارسال شد.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: کمیسیون‌ها در این زمینه کار خود را انجام داده و نتیجه را به هیأت رئیسه ارسال کردند بر همین اساس بنده قسمت اخیر ماده ۱۹۶ را برای اطلاع نمایندگان قرائت می‌کنم.

وی یادآور شد: براساس ماده ۱۹۶ پس از یک هفته چنانچه حداقل یک چهارم کل نمایندگان مجلس که سؤال از رئیس جمهور را اعلام کرده از سؤال خود منصرف نشده باشند رئیس مجلس موظف است در اولین جلسه سؤال آنان را قرائت و فوراً برای رئیس جمهور ارسال کند، این سؤال ظرف ۴۸ ساعت تکمیل و در دسترس نمایندگان قرار می‌گیرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه الان در این مرحله قرار داریم، تصریح کرد: با توجه به اینکه نمایندگان سؤال کننده در کمیسیون‌ها حاضر شده و به طور رسمی اعلام کرده‌اند که از سؤال خود منصرف نشده‌اند بنابراین وظیفه ماست که اکنون هم متن سؤال را قرائت و هم آن را برای رئیس جمهور ارسال کنیم رئیس جمهور براساس قانون یک ماه فرصت دارد به صحن علنی آمده و به سؤالات نمایندگان پاسخ دهد.

باهنر پس از قرائت متن سؤالات از سوی یکی از اعضای هیأت رئیسه تأکید کرد: طبق ماده ۱۹۶ آئین‌نامه این متن را فوراً برای رئیس جمهور ارسال کرده ضمن اینکه آن را در اختیار نمایندگان نیز قرار خواهیم داد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امید می‌رود نیمه دوم اسفند ماه با تفاهمی که با رئیس جمهور خواهد شد برای پاسخ به سؤالات نمایندگان در جلسه علنی حضور پیدا کنند./

منبع:http://www.icana.ir/ServicePage.aspx?t=13

/ 3 نظر / 10 بازدید
سعا

سلام دوست عزیز وبلاگ جدیدمه وبلاگ قبلی ام هک شده دوست داشتین لینک نمایین با نام مشاوره سنگ صبور سعا و خبرم کنین تا شما را لینک نماییم ممنونم سعا خداحافظ همین حالا، همین حالا که من تنهام خداحافظ به شرطی که، بفهمی تر شده چشمام؛ خداحافظ کمی غمگین، به یاد اونهمه تردید به یاد آسمونی که، منو از چشم تو میدید؛ اگه گفتم خداحافظ، نه اینکه رفتنت ساده ست نه اینکه میشه باور کرد، دوباره آخر جاده ست؛ خداحافظ واسه اینکه، نبندی دل به رویاها بدونی با تو و بی تو، همینه رسم این دنیا

ازراهي دور سلا م، چه ميگم ازهمين نزديكيها،ازپشت پنجره ي خونه تون،پنجرتون باز كني"عشق با ايثار"رو مي بيني.نگفتم خيلي بهم نزديكيم.ازاينكه روز مباركي براي ديداربا ويتونم انتخاب كردي ممنونم.لينكتون نمودم شما هم اگه قابل دونستي.

سعا

سلام دوست گرامی لینک شدین کاش عاشق اینقدر تنها نبود...کاش دلبستن فقط رویا نبود...