نماز اول وقت ظریف

محمدجواد ظریف, لغو تحریم‌ها, راکتور آب سنگین اراک,خبرهای گوناگونامروزخبرگزاریها از محل برگزاری مذاکرات هسته ایهتل کوبورگ وین اتریش مبنی بر اقامه نماز اول وقت وزیر امور خارجه ی کشورمان مخابره کردند.این خبر قابل توجه کسانی که با انتقادات خود از تیم مذاکره کننده مبنی بر اینکه مذاکره بالبخند مارا به جایی نمی رساند.!!!!

«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران که این روزها همراه همکارانش سخت ترین لحظات کاری را می گذرانند، اما سختی و فشردگی مذاکرات با «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا، او را از نماز اول وقت باز نداشته است.

ظریف که معمولا ساعات مذاکره را بگونه ای تنظیم می کند که به نماز اول وقت خود برسد، این بار وسط پنجمین نشست سه جانبه خود با کری و کاترین اشتون در ششمین روز مذاکرات وین8، نماز ظهر را به وقت محلی اقامه کرد.

 ظریف در وسط مذاکرات با یادآوری وقت نماز به کری و اشتون، از محافظانش خواست که به او سجاده ای بدهند. او در گوشه ای از اتاق مذاکرات، نماز اول وقتش را خواند و سپس سجاده را به محافظانش داد و به ادامه مذاکرات پرداخت.

مذاکرات دکترمحمدجوادظریف با 5+1درمورد مسائل هسته ای درطول یک سال گذشته  یادوخاطره قهرمان مبارزه با استعمارمیرزا تقی خان فراهانی نماینده ی ایران درمعاهده ی ارزنه اروم دوم با دولت عثمانی دردوره ی قاجار وزمان پادشاهی محمدشاه را درذهن ایرانیان زنده کرد.درآن مذاکرات که 3سال طول کشیدامیر کبیر باتمام وجود ازحقوق ملت ایران در برابر زیاده خواهی عثمانی وهم پیمانانش دفاع نمود تا اینکه سرانجام با افتخار تمام همه ی خواسته های حقه ی مردم ایران را در متن قرار داد گنجاند.امیدواریم این مذاکرات باهدایتهای رهبر فرزانه ی انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای دامه برکاته ،حمایت همه جانبه مردم ودلتمردان  و درایت  تیم مذاکره کننده  مانع از زیاده خواهی طرفهای مذاکره کننده شوند و نتیجه ای به مراتب بهتر و ماندگارتر از معاهده ی ارزنه الروم دوم داشته باشد.ان شاءالله

/ 0 نظر / 13 بازدید