زیارت امام رضا(ع) حج فقرا

 


          مرکزنیکوکاری امام علی(ع)ایوان

سلیمان بن حمص گفت: از موسى بن جعفر (ع) شنیدم که مى‌فرمود: هر کسى قبر فرزندم  على بن موسی الرضا(ع)را زیارت کند، خداوند ثوابى معادل 70 هزارحج به او عطا مى‌فرماید. با تعجب گفتم: 70 هزار حج؟!
فرمود: آرى 70 هزار حج. فرمود : بعضى از حج ها در پیشگاه خدا مقبول نمى‌شود. هر کس فرزندم را زیارت کند یا شبى در کنار قبر او به سر برد، مانند کسى است که خداوند را در عرش زیارت کند .باز با تعجب پرسیدم مانند کسى که خدا را در عرش زیارت کند؟! فرمود: آرى. روز قیامت، در عرش خدا چهار نفر از پیشینیان : نوح، ابراهیم، موسى و عیسى (ع)و چهار نفر از آخر الزمان: محمد، على، حسن و حسین (ع) گرد خواهند آمد و بعد، این مجلس ادامه خواهد یافت. یعنى غیر از این هشت نفر دیگران هم خواهند بود. زوار قبور ائمه با ما در همین جلسه شرکت خواهند داشت. بالاترین درجه و با ارزش ترین عطیه و عنایت، مخصوص زوار فرزندم على بن موسى الرضاست .زیارت امام رضا(ع) برای اهالی دل که توان و تمکن سفر خانه خدا را ندارند، حجی متفاوت است و این در حالی است که زائر امام رضا(ع) از دنیا می‌رود و می‌بیند بدون رفتن به خانه خدا برای او هزاران سفر حج مقبول ثبت شده است.
هستند بسیاری از عاشقان که تا آخر عمر با آرزوی زیارت خانه خدا زندگی می‌کنند و می‌میرند و این در حالی است که یک زیارت عاشقانه آنها با حضرت رضا(ع) برابر با حجی مقبول محاسبه می‌شود، زیرا براى زوار حضرت رضا (ع)ضمانت شده است که خداوند گناهان گذشته و آینده آنها را مى‌بخشد و چه حجی از این بالاتر که خدا بندگان خود را در نهایت رستگاری قبول کند.

مرکز نیکوکاری امام علی(ع)شهرستان ایوان به حکم این سخنان زیبای امام موسی کاظم(ع)در نظر داردیک اتوبوس از عاشقان امام هشتم علی بن موسی الرضا(ع)که تاکنون بعلت فقر و عدم تمکن مالی به زیارت آقا مشرف نشده اند را بعداز ماه مبارک رمضان با حمایت مالی ومعنوی خیرین عزیز اعزام نماید.تمامی کسانی که این مطالب را می خوانند درحد توان مرکز را یاری نمایند تا از این آزمون رو سفید از آب در آید و دل خانواده هایی که زیارت امام رضا(ع)یکی از آرزوهای دیرین زندگیشان است شاد نماید.این زیارت به مثابه زیارت خانه ی خدا برای محرومین می باشد.بنابراین خیرین عزیز به حکم آیات نورانی قرآن برای شرکت در این عمل خیر و خداپسندانه فرصت را غیمت شمرده و در اولین زمان ممکن کمکهای خود را به شماره حساب31081470504           نزدموسسه مالی اعتباری مهر امید شعبه ایوان واقع در خیابان امام(ره) بالاتر ازبانک ملی شعبه شهید بهشتی واریز نمایید،و یا به آدرس:ایوان-خیابان شهید بهشتی طبقه دوم دفتر امام جمعه-مرکز نیکو کاری مراجعه نمایید.

/ 2 نظر / 19 بازدید
خبر رسان

سلام میتونید جدیدترین اخبار و مطاب فارسی رو رایگان تو وبلاگتون نمایش بدید http://vazeh.com/javacode.html

دارالترجمه رسمي

سلام وبلاگ قشنگي داريد خوشحال ميشيم تبادل لينک داشته باشيم ميتوانيد لينک خودتون رو به آساني و رايگان در لينکدوني سايت دارالترجمه رسمي قلم اول ثبت کنيد. در صورت تمايل براي تبادل لينک به پورتال تبادل لينک به آدرس زير مراجعه کنيد. http://www.ghalameavval.com/links