عطرشهادت درایام فاطمی

درحالی که مردم شریف وشهید پرور شهرستان ایوان خود را برای ایام فاطمیه آماده میکردند عطر شهادت با تشییع وخاک سپاری دوشهید گمنام درپارک شهدای شهر ایوان،دیار این مردمان گمنام وبی ادعا ولی عزتمندرا معطر کرد.

شهرستان ایوان جای جایش نشان از لاله سرخی دارد که برای همیشه ی تاریخ بوی معطرشان شامه نواز هر رهگذری خواهد بود.شهدای گمنام در دستان پرمهر مردم شهرستان ایوان با شکوه و عظمت تشییع و تدفین شدند .

 صبح امروز با حضور آحاد مردم ، فرهنگیان ، دانشگاهیان ، ادارات ، خانواده های معظم شهدا ، جوانان ، بسیجیان ، نیروهای نظامی و انتظامی ، بازاریان ، اصناف ، ائمه جمعه و جماعات و دانشجویان از میدان امام (ره) تا پارک شهدا تشییع و به خاک سپرده شدند .

این دو شهید 20 و 25 ساله یکی در جزیره مجنون و دیگری در زبیدات به شهادت رسیده بودند .

حجت الاسلام سعادت فر نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان ایوان در مراسم تشییع شهدای گمنام بیان داشت : امروز مردم ایوان میزبان شهدای گمنامی هستند که پدرومادر این عزیزان برای ما ناشناخته است اما این عزیزان در عرش الهی همچون خورشید در میان ما می درخشند و مهمان ما هستند و آنچه که در این سرزمین اعم از آب ؛ خاک و عزت و شرف ناموس و غیرت مردم ، همه به برکت خون این شهدان است

وی گفت : شاید برخی تصور کنند که شهدا رفتند و ما مانده ایم اما آنچه که در دل تاریخ جاودانه است همین شهدای عزیز هستند و عند ربهم یرزقونند .

حجت الاسلام سعادت فر ابراز داشت : یاد ایامی که شهدای 18 خرداد را تشییع کردید و یاد آن ایامی که هر هفته یک شهید عزیز را تشییع کردید امروز دوباره زنده شد ؛ مومنین این را بدانید شهدای عزیز بر گردن ما حق بزرگی دارند از آن زمانی که مردم فهمیدند شهدا در این شهر به خاک سپرده شوند همه میزبانی کردند ، دانشگاهیان آمدند گفتند این شهدا را به ما بسپارید ، برخی از خانواده های شهدا آمدند گفتند این شهدا را به ما بسپارید تا میزبان همیشگی آنها باشیم ، اما این را بدانید نه مدیران شهرستانی ، نه مدیران استانی و نه مدیران کشوری تصمیم گیر محل دفن شهدا نیستند بلکه خود این دو شهید تصمیم گرفتند و اینجا را انتخاب کردند و هرخاکی لیاقت دفن شهدا را ندارد و این شهدای عزیز بودند که این نقطه از شهرستان ایوان را زیارتگاه خود قرار دهند و مردم با جان و دل پذیرفتند.

وی افزود : آفرین بر مردم ایوان و درود بر غیرت ایل دلیر کلهر که سالیان سال آرزو داشتند دوباره عطر شهدا در این دیار بپیچد و امروز عطر شهادت دوباره در این شهرستان پیچید.

حجت الاسلام سعادت فر تصریح کرد: امروز مردم هم آمدند و گفتند هر آنچه که داریم فدای قدوم با برکت شهدای عزیز ، درود بر غیرت این مردم مهمان نواز ، کجایند دشمنانی که میلیاردها هزینه میکنند که به خیال خودشان جوانان را از انقلاب جدا کنند بیایند و ببینند این دو شهید عزیز قلوب جوانان مردم ما را الهی و نورانی کرد .

امام جمعه شهرستان در پایان گفتند : شهدا جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند تا ذره ای از این خاک به دست دشمن نیفتد امروز هم فرزندان انقلابی این مملکت در قالب مذاکرات سازنده خود در مقابل آمریکا و تمام استکبار ایستاده اند و در قالب رهبری های حکیمانه مقام معظم رهبری اجازه نخواهند داد عزت و غیرت ملت ایران ذره ای خدشه دار شود .

تصاویر از آقای محمدحیدری-پایگاه خبری جویزر

/ 0 نظر / 33 بازدید